Na co zwrócić uwagę u pracownika budowlanego...
28 lutego 2023, 20:12
W branży budowlanej chcesz znaleźć odpowiedniego pracownika, który wykona zadanie. Nawet drobne błędy mogą być kosztowne, a miejsca pracy to nie miejsce dla kogoś, kto nie wie, co robi. Jako pracodawca potrzebujesz kogoś, kto będzie w stanie dostarczyć i zapewnić wysokiej jakości pracę. Poniżej znajduje się kilka cech, na które należy zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem do pracy na budowie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz kierownika projektu, operatora ciężkiego sprzętu, kosztorysanta budowlanego czy wykonawcy.
Zdolność uczenia się
Technologia szybko staje się dużą częścią branży budowlanej, a chmura i narzędzia, takie jak oprogramowanie BIM, są włączane do codziennego użytku. Dla niektórych firm budowlanych technologia jest równie ważna jak wykończenie płyty betonowej czy malowanie ściany. Jeśli pracownikom brakuje umiejętności wykonywania swojej pracy lub korzystania z nowego sprzętu, nie powinni pracować.
Kiedy rozważasz zatrudnienie nowego pracownika lub przeprowadzasz z nim rozmowę kwalifikacyjną, zapytaj go o jego doświadczenie z nowymi produktami budowlanymi lub technologią, jego zdolność do adaptacji oraz szybkość uczenia się nowych systemów, praktyk i technologii. Jest to szczególnie ważne, jeśli zatrudniasz kierowników, architektów, inżynierów, księgowych, projektantów lub inne stanowiska, które będą wymagały codziennego korzystania z technologii. Nadal ważne jest, aby wykwalifikowani handlowcy rozumieli również pewne oprogramowanie, ponieważ dostarczanie planów i renderowania na tabletach lub komputerach staje się nową normą na placach budowy.
Rekord sukcesu
Jak dobrze potencjalny pracownik radził sobie na poprzednich stanowiskach budowlanych? Nad jakimi rodzajami projektów pracowali i jak skutecznie wykonali wszystko na czas iw ramach budżetu? Czy dobrze współpracowali z innymi członkami załogi? Dobry pracownik będzie w stanie wykazać się wcześniejszymi osiągnięciami, czy to w zakresie projektowania budynków, budowy, zarządzania, czy dowolnej z niezliczonych dziedzin branży budowlanej.
Podczas gdy pracodawcom zależy na doświadczeniu, może ono znaczyć bardzo niewiele, chyba że to doświadczenie pokazuje pracowitą i zdolną osobę. Pamiętaj, aby spojrzeć głębiej, czy to w badaniach w tle, czy w rozmowie kwalifikacyjnej, aby zobaczyć, jak dobrze potencjalny pracownik radził sobie na poprzednich stanowiskach. Doświadczenie to jedno, a sukces to drugie.
Autonomia
Pracownik, który może wykonać pracę bez przypomnień lub stałego nadzoru, jest cennym pracownikiem, którego warto mieć w swoim zespole, zwłaszcza w branży budowlanej. Właściciele firm budowlanych są zajęci innymi zadaniami związanymi z zarządzaniem i eksploatacją budowy, a jeśli na miejscu nie ma kierownika projektu, nie mogą sobie pozwolić na spędzanie nadmiernej ilości czasu na nadzorowaniu pracowników na jednym placu budowy. Handlowcy muszą znać harmonogram budowy i być w stanie dostarczyć ją na czas, jednocześnie pracując bezpiecznie.
Samowystarczalni muszą być również pracownicy administracyjni i księgowi budowlani. Właściciele firm muszą odwiedzać wiele miejsc pracy, spotykać się z obecnymi lub potencjalnymi klientami, współpracować z dostawcami i wiele więcej. Jeśli do Twojego programu do zarządzania projektami budowlanymi trzeba wprowadzić dane, Twój idealny księgowy lub administrator zrobi to niezależnie. Jeśli plan wymaga edycji, dobry architekt lub projektant zrobi to bez konieczności mikrozarządzania. Dzięki temu właściciel może wrócić do swojej pracy, a cała firma budowlana działa wydajniej.
Praca w budownictwie jest zróżnicowana i wyjątkowa, a pracownik budowlany, niezależnie od dziedziny, musi posiadać wiele cech, które są niezbędne, aby odnosić sukcesy. Poszukując pracowników budowlanych, upewnij się, że w pełni ich rozumiesz i wiesz, co mogą wnieść do stołu. Oszczędzi to wielu bólów głowy na dłuższą metę.
Sprawdź więcej na https://ecconstruction.pl/ogrodzenia
Dodaj komentarz